Jesteś tutaj: Start / Technologie

Technologie

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

FFTH

Światłowód do domu- jest to najnowocześniejsza technologia polegająca na doprowadzeniu do mieszkania klienta kabla światłowodowego zakończonego gniazdkiem abonenckim

Technologia FTTH zapewnia:
– Wysoką przepustowość łącza – do 1Gb/s oraz wysoką jakość usługi,
– Różnorodność usług: internet, telewizja ,telefon, vod, monitoring, gry online, programy w chmurze oraz wiele innych,
– odporność na warunki atmosferyczne np. burze,
– brak zakłóceń z innych sieci w odróżnieniu od technologi WiFi
– bezpieczeństwo – transmisja w sieci światłowodowej jest bardzo trudna do podsłuchania i przechwycenia przez osoby niepowołane.
– nieprzerwany streaming np. podczas oglądania filmów na YouTube.

ETTH (Ethernet to the Home)

ETHERNET do domu – Podłączenie do sieci za pośrednictwem technologii Ethernet w oparciu o stałe kable miedziane zakończone w switchu dostępowym , Kabel sieciowy UTP doprowadzany jest bezpośrednio do lokalu klienta i podłączany do komputera PC lub urządzenia typu Router. Technologia pozwala na doprowadzenie wszystkich usług multimedialnych oferowanych przez naszą sieć z prędkościami do 100Mb/s.

LTE

LTE, czyli Long Term Evolution, to w prostych słowach Internet dostarczany za pomocą masztów telefonii komórkowej. Technologia ta zapewnia kilkakrotnie większą prędkość pobierania danych w porównaniu do dotychczas stosowanej w Polsce technologii 3G. Wykorzystanie masztów telefonii komórkowej sprawia jednak, że zasięg usługi jest ograniczony i waha się od 1 do 5 km od pojedynczego przekaźnika. Ponadto na daną stację bazową przypada określona przepustowość łącza, która jest współdzielona między poszczególnych  użytkowników. Im więcej osób jednocześnie korzysta z usługi, tym bardziej prędkość dla pojedynczego użytkownika ulega obniżeniu. Efekt ten najbardziej odczuwalny jest w godzinach szczytu ruchu, kiedy wszyscy na raz chcą korzystać z Internetu.

IP TV Telewizja Światłowodowa

Telewizja IP czyli Internet Protocol Television – technologia umożliwiająca przesyłanie sygnału telewizyjnego w sieciach szerokopasmowych opartych na protokole IP np. Internet. Każdy odbiornik – dekoder STB posiada własny unikatowy adres IP, na który przesyłany jest strumień video z serwera. Strumień wideo najczęściej jest zakodowany w formacie MPEG-2, MPEG-4 lub innych formatach stosowanych do realizacji mediów strumieniowych w sieci Internet, takich jak WMV lub Real Video.

Internet radiowy 5G

Dostęp do Internetu realizowany przez urządzenia bezprzewodowe pracujące w paśmie częstotliwości ok 5GHz.Technologia ta daje spore możliwości transmisyjne i gwarantuje niezawodność. Stosowana jest w bardzo rozproszonej zabudowie jednorodzinnej, oraz wszędzie gdzie ekonomicznie nieuzasadniona jest budowa sieci światłowodowej. Ze względu na stały wzrost zapotrzebowania na coraz szybsze pakiety, oraz dodatkowe usługi multimedialne, rozwiązania to jest sukcesywnie zastępowane rozwiązaniami światłowodowymi FTTH.